Name-day: Bernarda, Krzysztofa and Sabiny
20 August 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

W Dzień Bez Śmiecenia #ZaczynamOdSiebie

10.05.2019

Do 2021 roku ze sklepów znikną plastikowe jednorazówki (patyczki higieniczne, plastikowe widelce, noże, łyżki, talerze, słomki, mieszadełka do napojów, patyczki do balonów, pojemniki do żywności i styropianowe kubeczki). Dodatkowo do 2025 r. co najmniej 55 proc. odpadów komunalnych (pochodzących z gospodarstw domowych i przedsiębiorstw) będzie musiało zostać poddanych recyklingowi, a cel ten w kolejnych latach będzie dalej wzrastał. Ostatnie dane GUS wskazują, że w 2017 r.  było to nieco poniżej 27%. Powyższe zmiany nie będą możliwe jeśli producenci nie będą ekoprojektować, a konsumenci nie zmienią swoich nawyków tak, by poprawnie segregować i nie generować niepotrzebnych odpadów.

Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. już po raz 13 rusza z kampanią Dzień Bez Śmiecenia. Kulminacyjnym dniem kampanii, w którą co roku jest zaangażowanych kilkadziesiąt tysięcy osób, gminy, przedsiębiorcy i placówki oświatowe, jest 11 maja – Dzień bez Śmiecenia.

W tym roku hasłem #ZaczynamOdSiebie zachęcamy konsumentów i producentów aby tego dnia udostępniali w mediach społecznościowych oraz na swoich stronach internetowych elektroniczną Kartkę z regałem sklepowym z 2030 roku. Jesteśmy gotowi na Eco Design. 

W przypadku każdego z nas deklaracja ta będzie oznaczać, że chcemy świadomie wybierać produkty w zrównoważonych opakowaniach, nadających się do recyklingu.

Z kolei przedsiębiorcy będą w ten sposób manifestować, że chcą zmieniać opakowania swoich produktów, tak by były bardziej ekologicznie zrównoważone. Wiąże się to z eliminowaniem nadmiaru opakowań produktów, tworzeniem opakowań łatwych w recyklingu i używaniem materiałów z recyklingu do ich produkcji. Tylko nasza współpraca i wzajemne budowanie świadomości może mieć pozytywny wymiar ekologiczny.

Zapraszamy do polubienia strony i dzielenia się treściami na prywatnych profilach. https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/

Zachęcamy również do własnych inicjatyw ekologicznych – w firmie, szkolnej klasie czy nawet u siebie w domu. Mogą w tym pomóc materiały dostępne do pobrania na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl w zakładce Edukacja – Materiały do pobrania.

Włącz się do akcji i wspólnie z nami Zacznij Od Siebie!

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Milion złotych na edukację przedszkolaków w gminie Potęgowo

Wakacyjne remonty w Szkole Podstawowej w Potęgowie

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Grąbkowie - kolejny...

Wakacyjne remonty w szkole i przedszkolu w Łupawie

Festyn tradycji i smaków w Gminie Potęgowo

Kolejny odbiór częściowy na ul. Szerokiej w Potęgowie