Imieniny: Ambrożego, Emila i Gawła
16 Październik 2018

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

2 Festiwal Zespolow Folklorystycznych Słupsk

05.06.2018

II Festiwal Pieśni Patriotycznych i Wojskowych

 Zapraszamy do udziału w II Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych, który jest elementem większej, dwudniowej imprezy pn. V „Kaziuki” nad Słupią „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”, organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Grodna w Słupsku oraz Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego w ośrodku „Leśny Kot” w Słupsku w dniach 9-10.06.2018 r. Impreza będzie przebiegać pod hasłem „Dumni z Polski”.

Festiwal pieśni patriotycznych i wojskowych odbędzie się 9.06. 2018 r. i  ma na celu: propagowanie wspaniałej tradycji chóralnej i muzycznej narodu polskiego; popularyzację pieśni patriotycznych i wojskowych; konfrontację osiągnięć artystycznych oraz stworzenie zespołom platformy do wymiany doświadczeń. Impreza skierowana jest do zespołów wokalnych i chórów. Początek o godz. 12:00. 

Z kolei 10.06.2018 roku również w „Leśnym Kocie” zorganizowany zostanie Festiwal „Krasnoludków” Ziemi Słupskiej. Dzieci zaprezentują się w repertuarze patriotycznym, wojskowym i dowolnym. Początek o godz. 12:00.  Natomiast przez dwa dni 9 i 10 czerwca br., w miejscu  festiwali, już od godz. 10:00 funkcjonować będzie Jarmark Wileński, podczas którego serwowane będą: czarny chleb, solona słonina, sery, wędliny, kwas chlebowy i miody. Serdecznie zapraszamy.  Wstęp wolny.

Całość odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Słupskiego i Prezydenta Miasta Słupska.

 CER

 II Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2018

 Tegoroczne, czerwcowe  spotkanie z folklorem w Słupsku przebiegać będzie  pod hasłem „Dumni z Polski”. Zorganizowane zostanie 17.06.2018 r. w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Początek o godz. 11:30.  Imprezę poprzedzi msza święta w intencji twórców ludowych w kościele Mariackim w Słupsku o godz. 10:00.  Następnie barwny korowód przemaszeruje ulicami Słupska do Parku Kultury i Wypoczynku prowadzony przez Ustecką Orkiestrę Dętą.

Celem przedsięwzięcia jest kultywowanie i upowszechnianie dorobku niematerialnego dziedzictwa kulturowego polskiej wsi; propagowanie tradycji ludowych i folkloru;  prezentacja piękna zawartego w śpiewie, tańcu i muzyce ludowej; ocena dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych; a także wymiana doświadczeń.

W tym roku promowana  będziemy także kultura rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, a także przybyłych tam osadników. Grupa rekonstrukcyjna Huu-Ska Luta zaprezentuje kulturę Indian Ameryki Północnej. Odbędzie się to w scenografii wioski indiańskiej złożonej z czterech namiotów Tipi. Przygotowana zostanie wystawa prezentująca rękodzieło indiańskie. Oprawę i klimat spotkania uzupełnią śpiewy, tańce, zabawy przy oryginalnej muzyce Indian Ameryki Północnej. Przewidziano także strzelanie z łuku, dmuchawki i winchestera (wiatrówka).

 

W festiwalu wezmą udział zespoły prezentujące: stroje ludowe, muzykę, taniec i śpiew. Pojawią się marynarze z amerykańskiej bazy wojskowej z podsłupskiego Redzikowa, z którymi wspólnie będziemy świętować 100-lecie odzyskania niepodległości.  Wydarzeniu towarzyszyć będą; kiermasz kół gospodyń wiejskich, pokaz rękodzielników, wystawy, warsztaty rzeźbiarstwa itp. Całość zamknie koncert zespołu country Honky Tonk Brothers. W trakcie imprezy, wśród jej uczestników, kolportowane będą gadżety związane z akcję „Dumni z Polski”: flagi, balony, naklejki, gry planszowe itp.

Festiwal odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Słupskiego i Prezydenta Miasta Słupska. Impreza otrzymała dofinansowanie z Programu Grantowego Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki  w Polsce.

 CER

 

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
Events of the day 4 Październik 2018 (czwartek)
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Events of the day 14 Październik 2018 (niedziela)
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Events of the day 28 Październik 2018 (niedziela)
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Dotacja na remont zabytkowego kościoła w Skórowie

Nowa lampa hybrydowa w Poganicach

Zakończono dwie inwestycje współfinansowane z Powiatem...

150 kolarzy na V Łupawskim Pikniku Rowerowym

I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Młodzieży