Imieniny: Aureli, Kamila i Franciszka
25 Wrzesień 2017

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Gminne Święto Plonów w Potęgowie 2017. Podsumowanie.

07.09.2017

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się 3 września 2017 r. w  Potęgowie. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13.00 dziękczynną Mszą Św. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Potęgowie którą celebrował ks. proboszcz Waldemar Pielecki.

Podczas uroczystej Mszy Św. Starostowie Dożynek Gminnych państwo Zuzanna i Jarosław Malek przekazali na ręce proboszcza a potem wójta gminy Potęgowo Dawida Litwina tradycyjny bochenek chleba, którym w dalszej części uroczystości wspólnie podzielili się ze wszystkimi uczestnikami Dożynek. W dzieleniu dożynkowego chleba uczestniczył także przewodniczący Rady Gminy Potęgowo - Waldemar Zientarski.

Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy dożynek gminnych przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Ustki, udali się korowodem na miejsce biesiady dożynkowej. Po dotarciu do celu Wójt Gminy  przywitał wszystkich rolników, przedsiębiorców, mieszkańców i zaproszonych gości, a wśród nich m.in.: senator RP – Kazimierz Kleina, poseł na Sejm RP- Zbigniew Konwiński, starosta słupski – Zdzisław Kołodziejski, wicestarosta powiatu słupskiego – Rafał Konon czy burmistrz Lęborka – Witold Namyślak.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się muzycy z Orkiestry Dętej z Ustki. Kilka skocznych kawałków wprowadziło zebranych w miłą i przyjemną atmosferę. Następnie w szranki stanęły sołectwa, które rywalizowały o miano tego najlepszego.

Podczas uroczystości odbyły się konkursy na:

Najpiękniejszy Chleb Dożynkowy 2017 – I miejsce sołectwo Nowa Dąbrowa

Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2017 ( w kat. wieniec konwencjonalny) – I miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie

Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2017 ( w kat. wieniec niekonwencjonalny) – I miejsce Sołectwo Nowa Dąbrowa

Ostatecznie tytuł Super Sołectwa 2017  trafił do przedstawicieli sołectwa Warcimino. Podczas tegorocznych dożynek na scenie zaprezentowały się dobrze znane zespoły: „Potęgowianki” oraz „Wiśta wio”. Gdy emocje związane z rywalizacją sołectw opadły na scenie przywitaliśmy Marcina Ziółkowskiego-Young’a, który dał prawdziwy popis wokalny prezentując repertuar największych gwiazd muzyki rozrywkowej: polskiej i zagranicznej. Ponad godzinny występ artysty spotkał się z dużym entuzjazmem zgromadzonej publiki. Po prezentacji artysty szczególnie związanego z naszą gminą przyszła kolej na kabaret. Nie byle jaki, bo bijący rekordy popularności w internecie – Kabaret Czwarta Fala. Komicy zaprezentowali szereg skeczów i gagów, które rozbawiły dożynkową publiczność. Punktem kulminacyjnym występu kabareciarzy był cover znanego utworu „Despacito”. Zanim na scenie pojawiła się kolejna gwiazda tegorocznych dożynek, swoje umiejętności tańca średniowiecznego zaprezentowali tancerze z Mikorowa. Po godzinie 20 na scenie pojawili się „The Beatlmen”. Choć Potęgowo to nie Liverpool, to przez ponad godzinę panowie wprowadzili publikę w tak fantastyczną atmosferę godną Wielkiej Brytanii lat 60. Kapela z Wrocławia dała niezapomniany koncert, który na długo utkwi w pamięci mieszkańców gminy. Muzycy obiecali, że jeszcze odwiedzą naszą gminę. Trzymamy za słowo. Ostatnim akcentem dożynek gminnych był pokaz ognia w wykonaniu Febris. Ogniste języki, pochodnie, energetyczna muzyka i taniec stworzyły niesamowity pokaz pełen pasji i mistyki.

Organizacja Gminnego Święta Plonów wymaga olbrzymiego nakładu pracy wielu ludzi, firm czy instytucji. Z tego miejsca serdeczne podziękowania należą się Starostom dożynek Państwu Zuzannie i Jarosławowi Malek. Firmie „Claas” z siedzibą w Nowej Dąbrowie za udostępnienie sprzętu. Sponsorom nagród tegorocznych dożynek: Jerzy Olszewski, Gospodarstwo Rolne - Michał Mikołajczyk, firma "Ulenberg" Państwo Sylwia i Mirosław Ulenberg, firma Agrochembud - Mieczysław Szulga i Jarosław Celban, firma "PAJA"- Janina i Piotr Janusiewicz, Mikołajczyk & Wielgus Transport Spedycja , RÓŻA Trans - Bracia Różańscy. Serdeczne podziękowania za pomoc i życzliwość w organizacji dożynek: uczestnikom CIS pod kierunkiem Elżbiety Kędry za pomoc w pracach porządkowych, Państwu  Paduchom, Państwu Jabłońskim,  panu Tomaszowi i Piotrowi  Różańskim, Państwu Pogońskim z Darżyna, Panu Zbigniewowi Orzechowskiemu. Szczere podziękowania także dla sołectw i osób biorących udział w konkursach dożynkowych oraz jury oceniającym, zespołom, solistom, akustykom,  pracownikom oraz stażystom GOK oraz strażakom z OSP Potęgowo a także wszystkim, którzy mimo kiepskiej aury pojawili się na tej pięknej, gminnej uroczystości.

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
Events of the day 3 Wrzesień 2017 (niedziela)
4
5
6
7
8
9
Events of the day 10 Wrzesień 2017 (niedziela)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Events of the day 27 Wrzesień 2017 (środa)
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Czystość i porządek na terenie gminy dzięki CIS

Przebudowa drogi gminnej Warcinmino PGR - przekazanie terenu

I Gminny Dzień Sportu i Rekreacji - Łupawa 2017

Odbiór końcowy linii kablowej oświetlenia drogowego Łupawa...

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Warcimino – ETAP I