Imieniny: Estery, Benedykta i Rudolfa
07 Lipiec 2020

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Montaż lamp hybrydowych w miejscowościach Rębowo i Poganice

Inwestycja: montaż 2 punktów świetlnych z dwoma lampami przy drodze gminnej w miejscowości Rębowo i 1 punktu świetlnego przy drodze krajowej w miejscowości Poganice.  

Montaż lamp hybrydowych realizowany był w 2019 r. z funduszu sołeckiego zgodnie z przyjętymi zadaniami przeznaczonymi do realizacji w bieżącym roku oraz z budżetu gminy. Konieczność doświetlenia wskazanych punktów związana była z licznymi wnioskami mieszkańców w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci dojeżdżających do szkół i komfortu życia mieszkańców. 

Jako źródło światła zastosowano nowoczesne oprawy  LED o mocy do 60 W z funkcją oszczędzania energii, zasilane z  zamontowanych  paneli fotowoltaicznych o mocy 300 W oraz  turbiną wiatrową o mocy 300 W/12V. Cechą lamp hybrydowych jest autonomiczość punktów świetlnych i to, że nie trzeba jej podłączać do sieci energetycznej a dzięki zastosowaniu turbiny wiatrowej, można wydłużyć czas jej pracy, nawet w niesprzyjających warunkach.

Lampy hybrydowe stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia ulicznego, zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, dla których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej takich jak np. skrzyżowania dróg, parkingi itp. Ponadto instalacja lamp hybrydowych jest szybka i łatwa, nie wymaga pozwolenia na budowę, skomplikowanej dokumentacji projektowej ani konsultacji z lokalnym zakładem energetycznym.

 Wartość inwestycji: - 25.500,00 zł.

 Wykonawca:  SOLAR ONE Robert Stach, ul. Kraszewskiego 3 , 76-100 Sławno