Name-day: Józefa, Klary and Roberta
17 April 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Budowa targowiska „Mój rynek” wraz z Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy

W dniu 28.11.2018 dokonano odbioru końcowego zadania: Budowa targowiska „Mój rynek” wraz z Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy. W dniu 07.01.2019 została wydane pozwolenie na użytkowanie. Realizacja inwestycji przebiegła sprawnie, umowa na wykonanie podpisana został w dniu 16 maja 2018 r. Jest to nowoczesny obiekt, który będzie służył mieszkańcom, a także będzie przeznaczony do promocji produktów lokalnych  w ramach targowiska.

Zakres budowy objął:

1) Budynek Centrum Promocji Produktu Lokalnego - budynek użyteczności publicznej,  parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony; obejmuje salę wystaw dla ponad 50 osób z pomieszczeniem kuchennym, zespół higieniczno-sanitarny, szatnię, kotłownię, pomieszczenie gospodarcze, korytarz i wiatrołap z wejściem na klatkę schodową – zlokalizowane na parterze. Na poddaszu znajduje się pomieszczenie higieniczno-sanitarne, magazyn, schowek oraz dwa pokoje biurowe. Obiekt dostosowany jest do osób niepełnosprawnych.

Parametry techniczno - użytkowe budynku:

-  powierzchnia zabudowy:  154,24 m 2 ;

-  powierzchnia całkowita: 308,48 m 2 ;

- kubatura netto 630,00 m3

- powierzchnia użytkowa 153,81 m²

Zainstalowano też oświetlenie zewnętrzne: 5 słupów wraz z oprawami oświetleniowymi typu parkowego LED. 

Zagospodarowano teren: chodniki,  ciągi pieszo – jezdne, miejsca postojowe z kostki granitowej szarej, nasadzenia.

Budynek został wyposażony w nowoczesny system centralnego ogrzewania, stanowiący odnawialne źródło energii. Zasilanie w ciepło odbywa się poprzez zewnętrzną pompę ciepła typu powietrze-woda, o mocy cieplnej 15 kW, dla potrzeb instalacji ogrzewania podłogowego i podgrzewania ciepłej wody. W pomieszczeniach parteru i piętra zamontowano rekuperatory miejscowe wraz z układem sterowania i podłączeniem zasilania.

 

2) Targowisko - wiata z pomieszczeniem gospodarczym: obiekt budowlany wykonany w  technologii szkieletowej – stopy fundamentowe – żelbetowe, słupy drewniane, ściany konstrukcyjne drewniane szkieletowe, dach – więźba drewniana krokwiowo-jętkowa. Posadzka – kostka granitowa 8x10 na podsypce piaskowej. Obiekt  wyposażony jedynie w instalację elektryczną. Wiata wyposażona jest w pomieszczenie gospodarcze. Targowisko wyposażone w stoły deskowe strugane z bali w ilości 12 kpl.

- powierzchnia  targowiska – 73,92 m2

- powierzchnia pomieszczenia gospodarczego – 13,20 m2.

 

Wykonawca robót został wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego: Usługi Ogólno-Budowlane Andrzej Dzienisz, Borzestowska Huta.

Wartość robót: 867.431,09 zł ( w tym: budynek CPPL 778.530,33 zł, wiata 88.900,76 zł)

Gwarancja została udzielona na 5 lat.

 

Nadzór inwestorski sprawowany był przez zespół inspektorów pod kierownictwem Piotra Kaszubowskiego prowadzącego Biuro Obsługi Nieruchomości z Żukówka; wartość umowy 19.557,00 zł. Projekt został wy przez Biuro Obsługi Budownictwa Jarosław Celban.

 

W ramach projektu wyposażono też pomieszczenia biurowe i gospodarcze w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy. Obiekt został zaopatrzony we wszelkie nowoczesne meble tzn. biurka, regały, szafy, stoły i krzesła konferencyjne. Do kuchni zakupiono niezbędny sprzęt AGD, tj. zmywarkę, lodówkę czy kuchenkę. Ponadto, aby obiekt mógł spełniać swoje funkcje m.in. związane z promocją produktu lokalnego do pomieszczeń biurowych zakupiono sprzęt multimedialny tj. laptop, rzutnik, ekran projekcyjny i drukarka. Całkowita wartość wyposażenia w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy  wyniosła 71.408,54   zł.

Gmina pozyskała na realizację projektu dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „ Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszenie  i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”. Wartość dofinansowania to 63,63% kosztów kwalifikowalnych tj. 489 560,00 zł.

 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Budowa nowych ujęć wody w Łupawie i Runowie - podpisanie...

Zagospodarowanie terenu przy Szkole w Łupawie oraz leśnej...

LXXIII sesja Rady Gminy Potęgowo

Nowe ujęcie wody w Karżnicy - podpisana umowa