Name-day: Bogusława, Bronisława and Ilony
18 August 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Z orkiestrą na Ty

Fragment plakatu promującego wydarzenie
27.11.2015

"Czy orkiestra może być cool?" Oczywiście! - przekonują artyści słupskiej filharmonii Sinfonia Baltica ze Słupska. Koncert pod takim tytułem odbył się 14 października w sali GCK w Potęgowie. Artyści,  w programie edukacyjnym, zapraszali do muzycznej wyprawy po Europie. Można było usłyszeć  mniej lub bardziej znane kompozycje,a wszystko w nowych, oryginalnych aranżacjach. Orkiestrę poprowadził dyrygent  Pan Bohdan Jarmołowicz, a elementarną wiedzę na temat orkiestry symfonicznej przekazała Pani Beata Młyńczak.

Z koncertu edukacyjnego skorzystali uczniowiez Zespołu Szkół w Łupawie i ze Szkoły Podstawowej w Skórowie, przybyli również podopieczni wraz z opiekunami z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Potęgowie oraz mieszkańcy Gminy Potęgowo.

Październikowy koncert był pierwszym programem z cyklu, zatytułowanym „Z orkiestrą na ty”. Program przybliżył odbiorcom instrumenty wykorzystywane w orkiestrze symfonicznej oraz podstawowa wiedzę z zakresu historii muzyki i kompozycji instrumentalnej. Każdy z muzyków, prezentując swój instrument wykonał fragment  kompozycji wraz z towarzystwem orkiestry symfonicznej. Zgromadzona publiczność miała okazję poznać  poszczególne grupy instrumentów. I tak kolejno zaprezentowały się m.in. skrzypce, altówka, kontrabas, trąbka, fagot, obój, perkusja. Słuchacze usłyszeli m.in. solo z Jeziora łabędziego Czajkowskiego, Suitę hmoll Bacha, wariacje Wlazł kotek na płotek Henryka Czyża i wiele pięknych utworów, a najuważniejsi słuchacze wygrali płyty.Koncert zakończyło Bolero Ravela.

Dzięki fantastycznemu podejściu prowadzącej oraz muzykom, którzy zagrali piękny koncert, przekonaliśmy się o tym, że Orkiestra może być cool!

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Pożegnanie Sekretarza Gminy Potęgowo

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Integracja grupy wsparcia opiekunów osób z...

Festyn rybny w Gminie Potęgowo 2022

Już wkrótce nowy ciągnik dla Zakładu usług Publicznych w...