Name-day: Józefa, Klary and Roberta
17 April 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Montaż lamp hybrydowych w miejscowościach Rębowo i Poganice

Inwestycja: montaż 2 punktów świetlnych z dwoma lampami przy drodze gminnej w miejscowości Rębowo i 1 punktu świetlnego przy drodze krajowej w miejscowości Poganice.  

Montaż lamp hybrydowych realizowany był w 2019 r. z funduszu sołeckiego zgodnie z przyjętymi zadaniami przeznaczonymi do realizacji w bieżącym roku oraz z budżetu gminy. Konieczność doświetlenia wskazanych punktów związana była z licznymi wnioskami mieszkańców w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci dojeżdżających do szkół i komfortu życia mieszkańców. 

Jako źródło światła zastosowano nowoczesne oprawy  LED o mocy do 60 W z funkcją oszczędzania energii, zasilane z  zamontowanych  paneli fotowoltaicznych o mocy 300 W oraz  turbiną wiatrową o mocy 300 W/12V. Cechą lamp hybrydowych jest autonomiczość punktów świetlnych i to, że nie trzeba jej podłączać do sieci energetycznej a dzięki zastosowaniu turbiny wiatrowej, można wydłużyć czas jej pracy, nawet w niesprzyjających warunkach.

Lampy hybrydowe stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia ulicznego, zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, dla których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej takich jak np. skrzyżowania dróg, parkingi itp. Ponadto instalacja lamp hybrydowych jest szybka i łatwa, nie wymaga pozwolenia na budowę, skomplikowanej dokumentacji projektowej ani konsultacji z lokalnym zakładem energetycznym.

 Wartość inwestycji: - 25.500,00 zł.

 Wykonawca:  SOLAR ONE Robert Stach, ul. Kraszewskiego 3 , 76-100 Sławno

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Budowa nowych ujęć wody w Łupawie i Runowie - podpisanie...

Zagospodarowanie terenu przy Szkole w Łupawie oraz leśnej...

LXXIII sesja Rady Gminy Potęgowo

Nowe ujęcie wody w Karżnicy - podpisana umowa