Name-day: Gustawa, Kariny and Stefana
02 August 2021

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Szkoła Podstawowa w Potęgowie w programie Złotych Szkół NBP

29.04.2021

Szkoła Podstawowa w Potęgowie od stycznia do maja 2021 roku prowadziła intensywne działania w programie Złote Szkoły NBP, których zadaniem było zapoznanie młodzieży szkolnej z szeroko rozumianym światem finansów osobistych.

Podczas trwania projektu  odbyły się trzy spotkania z ekspertami: panem Robertem Konofałem – dyrektorem o. Banku Millenium, panią Marią Sawicz – dyrektorem o. Banku Credit Agricole w Słupsku oraz panem Janem Leonczukiem – rzecznikiem praw konsumentów w Słupsku. Uczniowie klas 7. i 8.  podczas spotkań otrzymali solidną dawkę informacji o bankowości m.in.  poznali rolę i zadania NBP, banków komercyjnych, dowiedzieli się czym są akcje, a czym obligacje,  poznali różne formy i możliwości oszczędzania i inwestowania,  zalety posiadania własnego konta i  karty płatniczej, zasad zakupów i możliwością obrony przed nieuczciwymi praktykami w handlu

Na lekcjach z ekonomią podczas zajęć warsztatowych oraz lekcjach online ( na WOS, matematyce, informatyce)  poznawali teorię finansów, ale również obliczali zyski i straty podczas gry na giełdzie, wysokość oprocentowania lokat oraz kredytów, obliczali podatek dochodowy PIT.

Podczas szkolnej debaty uczniowie klas ósmych podawali argumenty za i przeciw wprowadzenia w Polsce waluty euro, wzięciu lub nie – kredytu na zakup mieszkania lub rozwoju firmy, oraz wykazywali możliwości lokowania oszczędności w papiery wartościowe, ale również złoto, ziemię czy nieruchomości.

Wiedza i umiejętności poznane podczas trwania programu niewątpliwie przyczyniły się do rozwoju świadomości ekonomicznej uczniów, co zaowocuje ich odpowiednimi i rozsądnymi decyzjami w dysponowaniu osobistymi środkami finansowymi. Kto wie? Może wśród nich będzie niegdyś minister finansów?

Opiekun projektu – Sławomir Hinca

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie