Name-day: Gustawa, Kariny and Stefana
02 August 2021

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Pół wieku razem! Małżeńskie "złote gody" w gminie Potęgowo

04.05.2021

W dniu 30 kwietnia 2021r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie odbył się Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego ośmiu par z terenu Gminy Potęgowo.

Niestety z powodu pandemii nie udało się zorganizować spotkania w ubiegłym roku, natomiast tegoroczna uroczystość została zorganizowana z zachowaniem szczególnych  zasad reżimu sanitarnego.

Było to wyjątkowe wydarzenie, które jest symbolem wzajemnej wierności i miłości rodzinnej, dowodem wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.

Złote gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Złote Gody to niecodzienna i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, ich rodzin, ale także dla władz państwowych i samorządowych. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy sprzed lat.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia przekazał Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie Jubilatom przyznanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczenia medali, listów gratulacyjnych oraz kwiatów i słodkich upominków  dokonali Wójt Gminy Potęgowo  Dawid Litwin, zastępca wójta Anna Boniecka, kierownik USC Alicja Walkusz oraz dyrektor GOK Joanna Basiak.

Odznaczenia państwowe otrzymały następujące pary:

  1. Danuta i Tadeusz Kozieł (53)
  2. Janina i Zdzisław Pytkowscy (51)
  3. Henryka i Zygmunt Eron (51)
  4. Irena i Izydor Zaborscy (51)
  5. Henryka i Henryk Labuda (51)
  6. Stefania i Mieczysław Nowek (50)
  7. Apolonia i Józef Sobolewscy (50)
  8. Bożena i Franciszek Leja (50)

Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze, nie zabrakło w tym dniu prawdziwych emocji, wzruszeń, radości i wspomnień sprzed lat. Były życzenia, nie obyło się również bez wspólnych zdjęć,  tradycyjnego „sto lat” oraz wspólnego poczęstunku w postaci kawy, herbaty i torta.

Dostojnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia. Serdecznie dziękujemy parom małżeńskim oraz gościom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego Jubileuszu.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie