Name-day: Andrzeja, Henryka and Mariusza
19 January 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Za nami Festyn tradycji i smaków w Gminie Potęgowo 2021

24.08.2021

„Festyn tradycji i smaków w Gminie Potęgowo”, który odbył się 21 sierpnia 2021r. przy Centrum Promocji Produktu Lokalnego w  Karżnicy  został zrealizowany w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Celem projektu była organizacja festynu, który przyczyni się do promocji i kultury obszaru RLGD „Pojezierze Bytowskie” oraz wzmocnienia znaczenia sektora rybnego poprzez propagowanie działań zmierzających do zwiększenia spożycia ryb. Mieszkańcy gmin należących do RLGD „Pojezierze Bytowskie” mogli poznać swoją kulturę i tradycję, wziąć udział w konkursach, dzięki czemu mogli się wzajemnie zapoznać i zintegrować oraz wymienić doświadczenia. Wydarzenie to, przyciągnęło sporą liczbę mieszkańców, turystów i przyjezdnych. Festyn rodzinny był znakomitą okazją do miłego spędzenia czasu. Obecnym na wydarzeniu sprzyjała słoneczna aura.

W ramach organizacji festynu został przeprowadzony konkurs kulinarny  dla mieszkańców z obszaru RLGD „Pojezierze Bytowskie” pt. „Tradycyjna potrawa rybna z Twojego regionu” na najsmaczniejszą potrawę rybną. Na zwycięzców konkursu czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe tj. robot kuchenny, frytkownica, blender.

Jedną z głównych, a na pewno najbardziej smakowitych prezentacji, był pokaz kulinarny i warsztaty wykonane przez Panią Annę Witkowską  z Łupawy. Wszystkie przygotowane potrawy były serwowane zgromadzonej publiczności.

Niewątpliwą atrakcją imprezy były warsztaty z zakresu dziedzictwa rybołówstwa, akwakultury i morskiego dziedzictwa kulturowego dla uczestników imprezy w tym m.in. zaplatanie sieci, inscenizacja legend morskich oraz animacje ruchowe dla dzieci przy muzyce związane z powyższą tematyką.

Konkurs plastyczny, którego tematem były ryby, spotkał się ze sporym zainteresowaniem, bo wpłynęło na niego, aż 27 prac. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV -VI.
Komisja konkursowa w składzie: Barbara Krasnoborska, Natalia Myszk oraz Justyna Wasylko przyznały następujące nagrody:

W kategorii kl. I-III

  • I miejsce Zofia Graczyk
  • II miejsce Dobromił Malek
  • III miejsce Natalia Ramult

W kategorii kl. IV-VI

  • I miejsce Hania Ramult
  • II miejsce Julia Marchewka
  • III miejsce Zuzanna Majewska

W konkursie kulinarnym, którego tematem były oczywiście dania z ryb, przysłano 6 zgłoszeń. Komisja konkursowa w składzie: Dawid Litwin, Waldemar Zientarski, Anna Boniecka oraz Anna Witkowska postanowiła, że w tym konkursie nagrody otrzymują:

  • I miejsce Wioletta Kotecka
  • II miejsce Izabela Polańska
  • III miejsce Katarzyna Stasiuk

Na naszej scenie zaprezentowały się lokalne zespoły ,,Wiśta wio" z Potęgowa oraz KGW Polanki z Karżnicy oraz grupy z Damnicy ,,Damniczanki" i „Kapela”.

Wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem miłej, ciepłej, wręcz rodzinnej atmosfery jaką udało się stworzyć oraz wystawców z produktami lokalnymi którzy skorzystali z naszego zaproszenia. Wierzymy, że kolejne tego typu przedsięwzięcia spotkają się z równie żywym zainteresowaniem zarówno wystawców jak również uczestników.

Serdeczne podziękowania dla: pracowników Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie, Kierownikowi CPPL w Karżnicy, KGW Polanki z Karżnicy, wystawcom, zespołom artystycznym, Pani Ani Witkowskiej za zorganizowanie strony kulinarnej. Firmie Pompalina za profesjonalne przeprowadzenie animacji i warsztatów dla dzieci i wszystkim uczestnikom naszej imprezy.

Dziękujemy i zapraszamy do Karżnicy na kolejne wydarzenia tego typu.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Zakup specjalistycznego sprzętu dla OSP Potęgowo FLOREK 2021

Modernizacja boisk w Skórowie i Grąbkowie

Potęga Przedszkolaka - trwa realizacja projektu

Gmina ma uchwalony budżet na rok 2022 – relacja z XL sesji...

Sensacyjne odkrycie - zabytki archeologiczne doliny Łupawy...