Name-day: Bogusława, Bronisława and Ilony
18 August 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Wielki sukces tenisistów stołowych z naszej gminy – UKS „TĘCZA Łupawa”

09.09.2021

Miło nam poinformować, że zespół UKS „Tęcza” Łupawa dzięki bardzo dobrym wynikom osiągniętym w rozgrywkach IV ligi tenisa stołowego – tytuł wicemistrza woj. pomorskiego IV ligi w sezonie 2020/2021, otrzymał propozycję udziału w rozgrywkach II ligi Tenisa Stołowego, które obejmują swoim zakresem woj. pomorskie i kujawsko pomorskie. Dzięki staraniom działaczy klubu i Wójta Gminy Potęgowo Pana Dawida Litwina udało się uzyskać zgodę zarządu Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku na udział w tych prestiżowych rozgrywkach. Miejsce odstąpił zespół UKS „LIS” Sierakowice, który zrezygnował z występów w II lidze. Zespół UKS „Tęcza” Łupawa grał dwa sezony w IV lidze (sezon 2019/2020 – debiut i sezon 2020/2021 – wicemistrzostwo). Wyniki osiągnięte przez naszych tenisistów i wysoki poziom sportowy reprezentowany przez naszą drużyną spowodował duże uznanie wśród rywalizujących z nami zespołów oraz działaczy sportowych i kibiców.

Przypominamy, że w ubiegłym sezonie w fazie zasadniczej rozgrywek zespół wygrał wszystkie spotkania pokonując dwukrotnie takie zespoły jak UKS Junior II Miastko, MKS Debrzno, UKS Jedynka Bytów, C.S.T. Czarne, LKS Granit Koczała. Udało się nam stworzyć zespół składający się z doświadczonych zawodników, który uzupełniają zawodnicy z naszej gminy – Dawid Litwin, Adam Brzozowski, Konrad Zawadzki oraz trener Bogusław Cyrny.

W kolejnej fazie rozgrywek IV ligi – w barażach o wejście do III ligi dwukrotnie wygraliśmy z zespołami: UKS SKOCZEK Sopot oraz w finale HOTELKAHLBERG Krynicę Morską.

W sezonie 2020/2021 przegraliśmy tylko jeden mecz, w finale barażu z faworyzowanym zespołem ASIST KS BENIAMINEK Starogard Gdański po bardzo zaciętej walce 6:10. Tym samym uzyskaliśmy tytuł wicemistrza IV ligi w województwie pomorskim. Na tym szczeblu rozgrywek rywalizowało ze sobą 19 zespołów.

Świetna postawa naszych tenisistów, bardzo dobrze zorganizowany klub oraz pomoc i wsparcie Wójta Gminy Potęgowo Pana Dawida Litwina zostały zauważone przez sympatyków i działaczy sportowych, co zaowocowała propozycją gry w II lidze Tenisa Stołowego mężczyzn. Nie bagatelne znaczenie ma również fakt pozyskania i wsparcia uzyskanego od sponsorów.

Zespół tenisistów UKS „Tęcza” Łupawa w minionym sezonie grał w następującym składzie: Maciej Zakryś, Adam Miśnik, Fabian Bendzmer, Wojciech Bujwid, Dawid Litwin, Adam Brzozowski, Dawid Litwin, Konrad Zawadzki oraz trener Bogusław Cyrny.

W związku z awansem w sezonie 2021/2022 do II ligi poszukujemy poważnych i istotnych wzmocnień kadrowych. Udało nam się pozyskać zawodnika z najwyższego szczebla tenisowych rozgrywek, związanego do niedawna z Lęborską Pogonią. W bieżącym sezonie w naszym zespole zagra Marek Prądzinski, doświadczony i wielokrotny zdobywca tytułów w tenisowej rywalizacji.

Za ten ogromny sukces dziękujemy naszym zawodnikom, Wójtowi Gminy Potęgowo Panu Dawidowi Litwinowi, działaczom, kibicom oraz trenerowi Panu Bogusławowi Cyrny, który także pełni funkcję prezesa UKS „Tęcza” Łupawa. Dziękujemy także sponsorom oraz wszystkim kibicom i sympatykom. Rozgrywki przy II ligowych stołach rozpoczniemy meczem na wyjeździe z zespołem  UKS Świecie nad Osą.

O kalendarzu rozgrywek oraz wynikach naszych zawodników w II lidze Tenisa Stołowego mężczyzn będziemy informować na bieżąco. Przypominamy, że mecze których jesteśmy gospodarzami odbywają się w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Łupawie.

Opracował: Bogusław Cyrny

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Pożegnanie Sekretarza Gminy Potęgowo

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Integracja grupy wsparcia opiekunów osób z...

Festyn rybny w Gminie Potęgowo 2022

Już wkrótce nowy ciągnik dla Zakładu usług Publicznych w...