Name-day: Blanki, Edmunda and Natalii
01 December 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Nowa placówka w Potęgowie przyjazna osobom z niepełnosprawnościami

Uczestnicy ŚDS z wójtem gminy
06.05.2022

Nowy budynek Przedszkola i Gminnego Żłobka w Potęgowie jest przyjazny osobom z niepełnosprawnościami - oficjalnie potwierdzili to dziś po "wizji lokalnej" uczestnicy Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie.

Osoby z niepełnosprawnościami na co dzień spotykają się z wieloma przeszkodami, które utrudniają im swobodne poruszanie się. Dlatego też ważne jest tworzenie przestrzeni publicznych przyjaznych osobom ze szczególnymi potrzebami. Poprzez dostępność przestrzeni i wszelakich obiektów, należy rozumieć możliwość samodzielnego korzystania z nich przez osoby ze szczególnymi potrzebami.

Warto pamiętać, że wszyscy ludzie powinni mieć równe szanse uczestniczenia w życiu społecznym. Dlatego z ogromnym entuzjazmem uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy odwiedzili nowy obiekt Przedszkola i Gminnego Żłobka w Potęgowie. Dokonali wnikliwego przeglądu całej przestrzeni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Budynek wyposażony jest w bezpieczne i wygodne toalety z sygnalizatorem pomocy, łagodne progi umożliwiające przejazdy wózkiem do wszystkich pomieszczeń i szerokie hole. Wokół budynku stworzona została bezpieczna zielona strefa na placu rekreacyjnym.

Jednogłośnie uczestnicy ŚDS stwierdzili, że ten budynek jest przyjazny osobom z niepełnosprawnościami.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie