Name-day: Józefa, Klary and Roberta
17 April 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Wakacyjne remonty w szkołach Gminy Potęgowo

31.08.2023

Nieobecność uczniów w szkołach to idealny moment zarówno na drobne naprawy, jak i większe inwestycje. W okresie wakacyjnym odświeżaliśmy, malowaliśmy, wymienialiśmy i przeprowadzaliśmy drobne prace konserwatorskie w ramach, których wykonano w placówkach m.in. malowanie ciągu przedszkolnego oraz sali po oddziale przygotowawczym, malowanie pokoju nauczycielskiego, sali konferencyjnej, szatni; przebudowa szatni, naprawa bieżących ubytków i uszkodzeń (kafelki, meble, toalety), wymiana 2 hydrantów, remont sali po zalaniu, malowanie części korytarzy i toalet. 

W Szkole Podstawowej w Łupawie wykonano: zadaszenie przy wejściu do fili biblioteki gminnej; posadzkę z płytek ceramicznych w magazynku sportowym; remont i malowanie toalet na parterze szkoły; odmalowano szatnie chłopców przy sali gimnastycznej. W placówce wykonano modernizację trzech klasopracowni, korytarza i schodów w części piwnicznej, zabudowano rury co w klasopracowniach i na holu oraz dodatkowo przewidziano wykonanie przeszklonej i podświetlonej witryny na puchary – całkowity koszt robót to kwota 256 004,01 zł. Zmodernizowane klasopracownie zostaną wyposażone w nowe meble (krzesła, stoły, biurko, zestaw mebli, tablica) na zakup, których zabezpieczyliśmy kwotę 41 073,39 zł. Dobiega również końca modernizacja szkoły. Zakres robót był szeroki i kosztowny. Zadanie miało na celu głównie wykonanie termomodernizacji obiektu wraz z robotami i instalacjami niezbędnymi do podniesienia wydajności energetycznej budynku m.in. docieplenie stropodachu, wykonanie nowego pokrycia dachowego; docieplenie elewacji, wykonanie struktury; wymiana części stolarki okiennej i drzwiowej; demontaż dotychczasowego źródła ciepła na węgiel i zamontowanie urządzeń technicznych w kotłowni – kotły na paliwo stałe (pellet), pompa ciepła o mocy grzewczej do 10 kW. Wartość robót wykonanych w SP Łupawa wyniosła 3.552.943,87 zł, do tego roboty zlecone odrębną umową 99.999,95 zł. Wykonanie takiego zakresu prac nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie finansowe.

W Szkole Podstawowej w Potęgowie wykonano nowy plac zabaw dla dzieci przedszkolnych i klas 1-3 (całkowity koszt  46 049,99 zł); wyposażono w nowe meble dwie sale; pokój nauczycielski; salę konferencyjną oraz doposażono strefę ciszy. Nie można zapomnieć o przebudowie części szkoły na oddział przedszkolny i dostosowaniem do przepisów ppoż. Dzięki przeprowadzonym robotom wydzielona została z obiektu część przedszkolna, uzyskano 4 pomieszczenia dla dzieci przedszkolnych. Dzieci mają też odnowione pomieszczenia sanitarne. Wyposażono kuchnię i zmywalnię cateringową w niezbędne urządzenia. Część przedszkola wyposażona jest w instalację wideo-domofonową. Wykonano też roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu, utwardzono drogę pożarową. Zamontowano lampy zewnętrzne w nawierzchni dla oświetlenia elewacji w ilości 22 szt. Zainstalowano monitoring zewnętrzny i wewnętrzny obiektu (zew. 15 kamer, wew.18 kamer). Wymienione zostały dwie bramy wjazdowe w istniejącym ogrodzeniu, w tym wyposażono jedną z bram w automatykę zasilania elektrycznego. Poza tym wykonano szereg prac wykończeniowych i towarzyszących przebudowie. Wartość wykonanych robót w Potęgowie wyniosła ogółem 1.336.416,85 zł, do tego wartość robót zleconych odrębną umową 145.171,70 zł.

W Szkole Podstawowej w Skórowie przeprowadzano renowację schodów przy wyjściu ewakuacyjnym; przed szkołą położona została kostka brukowa; odnowiono ogrodzenie i balustrady przy schodach; dokupiono nowe ławki i krzesła do oddziału przedszkolnego i sal lekcyjnych w klasach I-III. Nie wykonywano większych prac remontowych ze względu na planowaną modernizację całego budynku. Udzielone już zostało zamówienie na wykonanie dokumentacji projektowej zadania: „Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Skórowie”. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnobranżowej, kompletnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej budowy budynku hali sportowej, zgodnie z wytycznymi programu pn. „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”, w ramach którego Zamawiający otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 2.339.000,00 zł.  Projekt należy zrealizować do końca 2024 r.

  • - budowa budynku hali sportowo-widowiskowej wraz z łącznikiem do budynku Szkoły Podstawowej o łącznej powierzchni około 1000m2. Obiekt zostanie podzielony na dwie części sale widowiskowo-sportową o wymiarach około 18m x 30m, oraz zaplecze socjalno- techniczne o wymiarach około 18m x 10m.
  • - zadaszenie łukowe hali o konstrukcji z drewna klejonego warstwowo z powłoką membranową lub zadaszenie łukowe o konstrukcji metalowej z powłoką membranową lub zadaszenie metalowe o konstrukcji samonośnej;
  • - wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (np. pompy ciepła powietrzne/gruntowe, instalacja fotowoltaiczna o mocy pokrywającej zapotrzebowanie hali na ciepło);
  • - mobilne strzelnice laserowe (wirtualne) na min. 4 stanowiska.

Dokumentacja projektowa ma powstać do końca 2023 r. , budowa w roku 2024.

Przedszkole w Potęgowie i Gminny Żłobek w Potęgowie w ramach przeglądu gwarancyjnego poprawiane były pęknięcia na ścianach w korytarzach; wymieniane popękane kafelki ścienne w łazienkach dla personelu oraz w łazienkach dzieci; zasilikowane zostały pęknięcia w elewacji.

 

Mamy nadzieję, że nasze starania was zaskoczą i poprawią komfort w naszych placówkach oświatowych. Sprawią, że będą one bardziej nowoczesne i przestronne. Przeznaczając coraz większe środki, na tego typu remonty, chcemy zapewnić uczniom i nauczycielom jak najlepsze warunki nauki i pracy. Inwestując w placówki oświatowe chcemy aby uczniowie oraz nauczyciele uczyli się i pracowali w jak najbardziej komfortowych warunkach.

Obecnie nie mamy szkoły, w którą byśmy nie inwestowali. Każdego roku staramy się konsekwentnie realizować remonty we wszystkich szkołach, gdzie są one potrzebne.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Budowa nowych ujęć wody w Łupawie i Runowie - podpisanie...

Zagospodarowanie terenu przy Szkole w Łupawie oraz leśnej...

LXXIII sesja Rady Gminy Potęgowo

Nowe ujęcie wody w Karżnicy - podpisana umowa