Name-day: Iwony, Piotra and Mikołaja
19 May 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Powiatowe Dożynki 2023

13.09.2023

Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów odbyło się 9 września w Kobylnicy. Jak co roku, podczas dożynek obecne były akcenty  Gminy Potęgowo. Obchody zostały rozpoczęte mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy, po czym wszyscy zgromadzeni goście udali się na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury, aby dalej świętować zakończenie żniw. Gminę Potęgowo reprezentowała zastępca wójta Anna Boniecka, która wraz z wraz z pozostałymi włodarzami powiatu słupskiego oraz Starostą i przewodniczącym Rady Powiatu Słupskiego na czele symbolicznie podzieliła się z gośćmi chlebem pieczonym z tegorocznych zbiorów.

Wzorem lat ubiegłych, podczas uroczystości wyróżnieni zostali rolnicy, którzy swoją ciężką pracą stale rozwijają swoje gospodarstwa, kultywując rodzinne tradycje zaszczepiając w młodych pokoleniach pasję do rolnictwa. Z rąk Starosty Słupskiego, Pana Pawła Lisowskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Jana Olecha odznakę „Zasłużony dla rolnictwa” odebrał Pan Sylwester Kotusiewicz- rolnik  z Darżynka a „Bursztynowym Kłosem” został odznaczony  Pana Krzysztof Urbanowicz- rolnik z Grąbkowa, który niestety nie mógł odebrać odznaczenia osobiście. Obu Panom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich gospodarstw.

Podczas dożynek nie zabrakło występów lokalnych artystów, podczas których mogliśmy podziwiać  występy Koła Gospodyń Wiejskich „Polanki” z Karżnicy. Zespół wykonał utwory ludowe charakterystyczne dla regionu Pomorza. Przedstawiciele KGW przygotowali również chleb dożynkowy, doceniony przez jurorów w konkurencji „Chleby dożynkowe z wypieku domowego” i zajął zaszczytne II miejsce, co na tle powiatu jest ogromnym wyróżnieniem. Ponadto sołectwa z Potęgowa i Żochowa przygotowały wieńce, które niestety w tym roku nie zdobyły żadnego wyróżnienia. Niemniej jednak, ciężka praca mieszkańców obu sołectw i ich zaangażowanie w przygotowanie wieńców zasługuje na wszelkie słowa uznania. 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Odbiór końcowy remontu drogi w Karżnicy

Pierwsza sesja IX kadencji Rady Gminy Potęgowo

LXXV sesja Rady Gminy Potęgowo - ostatnia w tej kadencji

Budowa nowych ujęć wody w Łupawie i Runowie - podpisanie...

Zagospodarowanie terenu przy Szkole w Łupawie oraz leśnej...