Name-day: Jarosława, Konrada and Bartosza
21 April 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Tor pumptrack w Łupawie oficjalnie otwarty

24.10.2023

22 października 2023 roku odbyło się oficjalne otwarcie toru rowerowego pumptrack w Łupawie.

Inwestycja polegała na budowie toru Flowtrack dla zaawansowanych użytkowników o długości 217 m oraz 73-metrowego Mini Pump – dla początkujących. Wykonawcą inwestycji była firma BT Project  z Poznania, specjalizująca się w budowie torów rowerowych. Prace nad powstaniem pumptrack rozpoczęły się pod koniec kwietnia br., a dzięki profesjonalizmowi wykonawcy, już 19 października inwestycja została odebrana, a co za tym idzie – odbyć się mogło oficjalne otwarcie nowego obiektu rekreacyjno-portowego. Przy tej okazji mogliśmy podziwiać Bartosza Giemzę - Mistrza Polski Pumptrack i Bmx Racing -  podczas pokazowego przejazdu honorowego torem, a także skorzystać z jego porad podczas udzielanego w trakcie trwania wydarzenia instruktażu dla każdego zainteresowanego uczestnika.

Podczas imprezy nie zabrakło animacji dla najmłodszych przygotowanych przez niezawodne Animatorki z Punktów Świadczenia Usług Społecznych z terenu Gminy Potęgowo. Druhowie z OSP w Łupawie czuwali nad bezpieczeństwem oraz rozpalili ognisko, na którym pieczone były dla każdego obecnego na otwarciu kiełbaski. Ponadto, dla wszystkich, którzy postanowili wziąć udział w uroczystości, przywidziana była porcja ciepłej grochówki oraz kawa i herbata. Zaskoczeniem zarówno dla organizatorów jak i uczestników był prezent od lokalnej pizzerii Piekielnej z Darżyna w postaci pachnącej pizzy, która zniknęła w mgnieniu oka.

Zwieńczeniem obchodów było uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursów przygotowanych w ramach organizowanego wydarzenia. Wyróżnienia z rąk Wójta Gminy Potęgowo oraz gratulacje od Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie, Przewodniczącego Rady Gminy Potęgowo oraz naszego gościa specjalnego – Pana Bartosza, za prace plastyczne „Mój wymarzony rower” odebrali: Basia Kubicka z klasy 0 SP w Potęgowie za zajęcie III-go miejsca, Nazar Ivanchenko z klasy I SP w Skórowie, w którego imieniu nagrodę za zajęcie II miejsca odebrała Dyrektor SP w Skórowie, Pani Agnieszka Fir oraz Maja Różańska, uczennica klas III SP w Łupawie, która została zwycięzcą konkursu. Wszystkie przygotowane prace były pomysłowe, a wybór trzech najlepszych stanowił nie lada wyzwanie dla komisji konkursowej. Drugi konkurs dotyczył wymyślenia nazwy dla nowego toru rowerowego. W tej kategorii, pomimo wielu pięknych prac, tylko dwie spełniły warunki regulaminu, z których II miejsce zajęła Zosia Kubicka z SP w Potęgowie, natomiast nagroda główna powędrowała do uczennicy SP w Łupawie - Liliany Pokultinis za niezwykle pomysłową i chwytliwą nazwę „Łuperion”.  Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy kreatywności i staranności oraz zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród pocieszenia do Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie.

Poza nagrodami konkursowymi, nasz Mistrz Pupmtrack wylosował dwóch szczęśliwców, którzy zgłosili się do udziału w losowaniu nagród specjalnych (bon do wykorzystania w sklepie sportowym MISTRAL). Warunkiem uczestnictwa było zgłoszenie się do punktu przyjmowania zgłoszeń wraz z własnym rowerem w kasku oraz uczestnictwo w instruktażu prowadzonym prze Pana Bartosza. Spośród prawie 100 zgłoszeń, szczęśliwym zdobywcą bonu w kategorii do lat 12 został Antoś Zaborowski, natomiast w kategorii open, zwycięski los należał do Karola Bonieckiego. Gratulujemy! Mamy nadzieję, że wszystkie wręczone tego dnia nagrody korzystnie wpłyną na rozwój sportowych zamiłowań laureatów, a tym samym, zachęcą do częstszego korzystania z nowego obiektu rekreacyjno-sportowego.

Na realizację operacji pn.: „ Budowa toru rowerowego pumptrack w Łupawie”, Gmina Potęgowo pozyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” w wysokości 130 000 zł. Całkowita wartość zadania wyniosła 559 650,00 zł.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

LXXV sesja Rady Gminy Potęgowo - ostatnia w tej kadencji

Budowa nowych ujęć wody w Łupawie i Runowie - podpisanie...

Zagospodarowanie terenu przy Szkole w Łupawie oraz leśnej...

LXXIII sesja Rady Gminy Potęgowo

Nowe ujęcie wody w Karżnicy - podpisana umowa