Name-day: Józefa, Klary and Roberta
17 April 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Zagospodarowanie przestrzeni w miejscowości Potęgowie ze wsparciem Samorządu Województwa Pomorskiego

15.12.2023

W odpowiedzi na zaproszenie Samorządu Województwa Pomorskiego do składania wniosków przez Gminy, w których działa Rada Seniorów, o uzyskanie pomocy finansowej na dofinansowanie zadań własnych gminy wskazanych przez Gminną Radę Seniorów utworzoną przez Radę Gminy,  Gmina Potęgowo wystąpiła z wnioskiem o przyznanie wsparcia finansowego na realizację zadania pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Potęgowo na teren rekreacyjny”.

Celem przedsięwzięcia było wsparcie oraz rozwój aktywności osób starszych, zapobieganie ich wykluczeniu i utracie samodzielności, jak również poprawa życia mieszkańców poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej w infrastrukturę rekreacyjną i podniesienia jej atrakcyjności.

W ramach realizacji zadania wykonane zostały 3 drewniane ławostoły z zadaszeniem, grill, wokół którego ustawione zostały 4 drewniane ławki. Wszystkie elementy wykonane zostały przez firmę Usługi Stolarskie Adam Siwa z Bożegopola Małego.

Końcowym elementem zadania, było spotkanie integracyjne, przy nowopowstałej infrastrukturze, w którym uczestniczyli m,in. członkowie Gminnej Rady Seniorów, Klubu Seniora, Wójt Gminy Potęgowo wraz z pracownikami Urzędu, Radni Gminy Potęgowo. 

Zadanie zrealizowane zostało na podstawie Umowy nr  267/UM/ROPS/2023 z dnia 31.08.2023r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej, zawartej pomiędzy Województwem Pomorskim a Gminą Potęgowo.
Całkowita wartość zadania wyniosła 19 974,00 zł, z czego połowa została sfinansowana ze środków budżetu Województwa Pomorskiego.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Budowa nowych ujęć wody w Łupawie i Runowie - podpisanie...

Zagospodarowanie terenu przy Szkole w Łupawie oraz leśnej...

LXXIII sesja Rady Gminy Potęgowo

Nowe ujęcie wody w Karżnicy - podpisana umowa