Name-day: Andrzeja, Henryka and Mariusza
19 January 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Remont w Przedszkolu w Potęgowie - dzieci mają nową stołówkę

Remont w Przedszkolu w Potęgowie - dzieci mają nową stołówkę
27.01.2016

Od 20 stycznia dzieci w Przedszkolu w Potęgowie korzystają z nowej stołówki, która spełnia  wszystkie wymogi sanitarno - epidemiologiczne i BHP. Stołówka zlokalizowana została w miejscu starej kuchni. Na podstawie uchwały Rady Gminy Potęgowo Przedszkole otrzymało fundusze na generalny remont tych pomieszczeń, w wysokości 40 tys. zł.

Od 2003 roku dzieci uczęszczające do Przedszkola w Potęgowie żywione są w ramach cateringu. Pomieszczenia kuchenne nie spełniały swojej funkcji, a dzieci spożywały posiłki w salach dydaktycznych. Jesienią 2015 roku wójtowi gminy Dawidowi Litwinowi, dyrekcja przedszkola przedstawiła pomysł przekształcenia bezużytecznych pomieszczeń kuchennych w stołówkę dla dzieci przedszkolnych. Ostatni remont w tych pomieszczeniach miał miejsce ponad trzydzieści lat temu. Wójt i radni uznali realizację remontu za celową i potrzebną dla zapewnienia lepszych warunków przedszkolakom. Projekt remontu został uzgodniony z przedstawicielem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupsku.

Prace obejmowały roboty rozbiórkowe – rozebrano stary piec kuchenny, wybito nowy otwór drzwiowy i okienny, gruntowanie powierzchni pionowych – uzupełnianie ścian, tynkowanie, położenie płytek podłogowych i ściennych we wszystkich pomieszczeniach, dwukrotne malowanie farbami emulsyjnymi tynków wewnętrznych i sufitów, dwukrotne malowanie olejne  ścian w korytarzyku, demontaż starych instalacji sanitarnych ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania, remont starej instalacji elektrycznej, wymianę stolarki drzwiowej – troje nowych drzwi, drzwi z okienkiem do wydawania posiłków, okienko z żaluzją do zmywaka. Wykonawcą prac remontowych było przedsiębiorstwo Mieczysława Szulgi Usługi Remontowo-Budowlane.

Trudy związane z remontem, zostały zrekompensowane zadowoleniem dzieci, rodziców i personelu Przedszkola w Potęgowie.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Zakup specjalistycznego sprzętu dla OSP Potęgowo FLOREK 2021

Modernizacja boisk w Skórowie i Grąbkowie

Potęga Przedszkolaka - trwa realizacja projektu

Gmina ma uchwalony budżet na rok 2022 – relacja z XL sesji...

Sensacyjne odkrycie - zabytki archeologiczne doliny Łupawy...