Name-day: Adriana, Józefa and Leona
28 June 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

X edycja MATMANA w Potęgowie

21.03.2016

19 marca w Zespole Szkół w Potęgowie odbył się etap powiatowy X Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matman” z warsztatami informatycznymi.
W konkursie wzięło udział 147 uczniów z 20 szkół województwa pomorskiego. Przez 90 minut uczniowie rozwiązywali zadania o tematyce edukacyjnej, ekologicznej i ekonomicznej. Treść wszystkich zadań  związana była z życiem codziennym. W tym etapie wzięli udział uczniowie, którzy najlepiej rozwiązali zadania na etapie szkolnym. Do finału natomiast zakwalifikują się Ci, którzy znajdą się w pierwszej dziesiątce i zdobędą największą liczbę punktów na każdym poziomie klas.
Konkurs uroczyście otworzył, Wójt Gminy Potęgowo pan Dawid Litwin. W tym roku szkolnym w organizację konkursu zaangażowanych było bardzo dużo nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców, którzy nie tylko upiekli bardzo smaczne ciasta, ale również czuwali nad konkursem podczas jego trwania. Niesamowita atmosfera towarzyszyła 147 umysłom ścisłym zebranym w jednym miejscu, w naszym Potęgowie.

"Jesteśmy dumni, że mamy swój udział w propagowaniu pięknej i niezwykle potrzebnej w życiu codziennym, matematyki, ale również z tego, że dajemy tylu młodym ludziom przestrzeń, do rozwoju swoich talentów. W tym roku mamy 10 edycję konkursu i chcielibyśmy, aby była wyjątkowa. Tak jak wyjątkowi są ludzie, którzy angażują się całym sercem w organizację konkursu: Basia Kochańska, Ula Zamęcka, Basia Princ i Leszek Domaszk. Chciałabym im bardzo serdecznie podziękować za ich wsparcie. Dzięki nim, nasz konkurs rozkwita i przyciąga coraz więcej uczniów, a opiekunowie i rodzice odczuwają bardzo dużą wdzięczność. Wyjątkowi ludzie i wyjątkowa atmosfera towarzyszy konkursowi od lat, za co jestem ogromnie wdzięczna" - podsumowuje konkurs z-ca dyrektora ZSz w Potęgowie Agnieszka Fitowska – współorganizator konkursu.

 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Uroczyście wmurowali kamień węgielny pod świetlicę w...

Realizacja projektu Potęga Przedszkolaka

Budowa budynku przedszkola i żłobka w Potęgowie

Infrastruktura kajakowa na rzece Łupawa