Name-day: Justyny, Marii and Mateusza
07 October 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Wizyta gości z Bośni i Hercegowiny

17.08.2016

   Wizyta gości z Gminy Petrovo

             W dniach od 3 do 10 sierpnia Gmina Potęgowo po raz trzeci podejmowała ponad trzydziestoosobową grupę osób z gminy Petrovo (Bośnia i Hercegowina). Całość przedsięwzięcia została zorganizowana przez Wójta Gminy Potęgowo Pana Dawida Litwina oraz Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie. Wizyta miała na celu zaprezentowanie mieszkańcom naszej Gminy dorobku artystycznego zespołu folklorystycznego „Ozren”, a tym samym przybliżenie kultury i  zwyczajów naszych gości.

             Podczas tygodniowego pobytu grupa osób z gminy Petrovo miała okazję poznać piękno naszej Gminy, jak również pozwiedzać min. Łebę, Gdańsk czy Szymbark.

            W sobotę 6 sierpnia nasi goście uczestniczyli w "Pikniku sołeckim", podczas którego odbył się konkurs "Sportowe Super Sołectwo 2016". W konkursie udział wzięli reprezentanci sołectw: Potęgowo, Skórowo, Warcimino i Wieliszewo. Na przekór deszczowej aurze zawodnicy rozbawiali zgromadzoną publiczność humorystycznie przygotowanymi prezentacjami sołectw, sprawdzali swoją celność w strzelaniu do tarczy, oraz zwinność i szybkość w biegach w workach. Musieli też sprostać zadaniom przygotowanym przez strażaków. Sobotnią imprezę uświetniły również występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy GOK: "Mleczaki" oraz Wiśta Wio. Gościnnie wystąpił zespół "Roczitkòwé  Jagòdë", który przyjechał do nas z Rokit oraz Zespół „Ozren”, który wystąpił w pięknych, własnoręcznie uszytych strojach ludowych. Serbska młodzież wykonała skomplikowane układy taneczne, znacznie różniące się od polskich tańców narodowych. Na zakończenie tegorocznego "Pikniku Sołeckiego" odbyła się integracyjna dyskoteka.

             Grupa z Bośni i Hercegowiny wyjechała z naszej gminy bardzo zadowolona i mile zaskoczona gościnnością Polaków. Ciepłe słowa, uściski, wzruszenie towarzyszyły zarówno powitaniu jak i pożegnaniu. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii  z tego wydarzenia.

  

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Oświatowe spotkanie w Przedszkolu w Potęgowie

Podpisana umowa na modernizację drogi w Skórowie

Prace modernizacyjne w SP Łupawa

Prace modernizacyjne w SP Potęgowo

Przebudowa drogi gminnej rzechcino - Nieckowo. Podpisana...