Name-day: Józefa, Klary and Roberta
17 April 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Relacja z Pikniku rodzinnego w Runowie

namioty nadleśnictw na pikniku w Runowie
13.05.2015

W dniach 8 – 10 maja 2015 roku rozegrane zostały Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub.
Amatorzy (szczególnie dzieci i młodzież) uczestniczyli w trzydniowych zawodach jeździeckich w kategorii skoki przez przeszkody. W tym roku po raz pierwszy zorganizowane zostały zawody regionalne, w których to startować mogą zawodnicy posiadający licencję sportową, gdzie wysokość przeszkód jest znacznie wyższa. Do rywalizacji przystąpiło ponad 80 koni oraz 130 zawodników z kilkudziesięciu klubów i ośrodków jeździeckich całego Pomorza. Warto podkreślić, że większość uczestników to dzieci i młodzież, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności jeździeckiej. Rozegrano również wiele konkursów dla najmłodszych pasjonatów jeździectwa, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w zawodach. Zawodnicy otrzymali wiele cennych nagród jeździeckich.
W niedzielę 10 maja 2015 roku licznie przybyli goście mogli pobawić się na Pikniku Rodzinnym „Skarby Kaszub”. Oficjalne rozpoczęcie całego dnia zabaw nastąpiło o godzinie 12.
Najmłodsi wraz z rodzicami szaleli w Wiosce Fantazji, malowali twarze, modelowali fantazyjne balony, uczestniczyli w ciekawych zabawach i konkursach, skakali na dmuchanych zamkach, wspinali się na ściankę, a wszystko zupełnie za darmo wspólnie z animatorami z Runowo Team.
Tłumy gości przybywających do Runowa mogły również spróbować swoich sił w lepieniu glinianych medalionów oraz w wykonaniu dywaników na mini krosnach dzięki Muzeum w Swołowie.
Mikorowo Wioska Ziół i Kwiatów przygotowała warsztaty zielarskie, a szczególną atrakcją były słowiańskie wianki.
Odwiedzający nas goście mogli również zapoznać się z produkcją kaszubskiej tabaki, a także jej spróbować.
Pani Grażyna Kędryna z Lubuczewa prezentowała wyroby sztucznej biżuterii oraz preparatów ziołowych.
Nie zabrakło namiotów edukacyjnych Nadleśnictw Cewice, Lębork, Łupawa i Damnica, gdzie leśnicy prezentowali piękno polskiej przyrody, a wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w konkursach z „leśnymi” nagrodami.
Na piknikowej scenie rządziła Pani Ruda z Runowo Team, która dla wielu chętnych i aktywnych rodzin prowadziła tańce animacyjne, zabawy i konkursy.
Całą imprezę poprowadził Pan Jan Kiśluk, na scenie wystąpiły liczne zespoły taneczne i wokalne m.in. Mikorowo Wioska Ziół i Kwiatów, zespół dziecięcy „Mleczaki z GOK w Potęgowie, PaT Lębork NO i FAJNIE, Breakdance Haribo Crew i inne.
Można było również spróbować przepysznych dań przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Łupawy „Dolina Łupawy” oraz „Lubuczewo”.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Budowa nowych ujęć wody w Łupawie i Runowie - podpisanie...

Zagospodarowanie terenu przy Szkole w Łupawie oraz leśnej...

LXXIII sesja Rady Gminy Potęgowo

Nowe ujęcie wody w Karżnicy - podpisana umowa