Imieniny: Blanki, Edmunda i Natalii
01 Grudzień 2021

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

15.10.2021

Aktualizacja (15.10): Informujemy, że z dniem 14.10.2021 r. zmianie uległy zasady przyznawania pomocy dla rodzin mieszkających w miejscowościach PPGR. Zmiana polega na tym, iż uprawnionym będzie również dziecko / pełnoletni uczeń, którego krewny pracował w PPGR, a dziecko / pełnoletni uczeń  zamieszkuje na terenie gminy, w której funkcjonowało gospodarstwo ( a nie miejscowość, w której funkcjonowało PPGR jak było poprzednio).

Osoby, które już złożyły wnioski proszone są o uzupełnienie oświadczeń o podpisaną nową zgodę na przetwarzanie danych osobowych.


 

Wójt Gminy Potęgowo informuje, iż Gmina Potęgowo planuje ubiegać się o granty w  programie Granty PPGR - Wsparcie dzieci  z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym, finansowanym ze środków Programu Polska Cyfrowa.

Otrzymane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego, akcesoriów oraz usług zapewniających dostęp do Internetu, które przekazane będą dzieciom z rodzin byłych pracowników PPGR.

Ubiegać się o wsparcie mogą osoby, które spełnią następujące warunki:

  • dziecko/ pełnoletni uczeń zamieszkuje miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,
  • dziecko/ pełnoletni uczeń jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym) z osobą, która to pracowała niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej PPGR
  • dziecko/ pełnoletni uczeń nie otrzymał na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy
  • osoby, które otrzymały komputer w drodze użyczenia, ale zwróciły go z powrotem.

Osoba ubiegająca się o wsparcie dla dziecka z klasy 0-8 szkoły podstawowej spełniająca powyższe warunki, składa oświadczenie wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych za pośrednictwem szkoły podstawowej, do której dziecko uczęszcza.  Rodzic/ opiekun lub pełnoletni uczeń szkoły średniej składa oświadczenie wraz z wyżej wymienioną zgodą bezpośrednio do sekretariatu Urzędu Gminy w Potęgowie.

Ostateczny termin składania dokumentów upływa 21 października 2021 roku. Wszelkie dokumenty składane po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Szczegółowa informacje o programie oraz regulamin dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Events of the day 25 Listopad 2021 (czwartek)
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Sensacyjne odkrycie - zabytki archeologiczne doliny Łupawy...

Zakończona budowa wiaty w miejscowości Węgierskie

Zakończona przebudowa drogi w Nowej Dąbrowie

Podsumowanie konkursu plastycznego pn. „WOLNI OD UZALEŻNIEŃ”

XXXVII sesja Rady Gminy Potęgowo