Gmina Potęgowo
Published on Gmina Potęgowo (https://www.potegowo.pl)

Strona główna > Organizacja wesel i innych uroczystości rodzinnych

Organizacja wesel i innych uroczystości rodzinnych

19.10.2020

Nowe restrykcje dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych obowiązują w strefach żółtej i czerwonej od poniedziałku 19 października. Przypominamy, że w związku z utrzymującą się wysoką liczbą dzienną wykrytych zakażeń, powiat słupski pozostaje w strefie CZERWONEJ zagrożenia epidemicznego.

W czwartek premier poinformował o nowych restrykcjach w strefie żółtej i czerwonej. W większości przypadków obostrzenia zaczęły obowiązywać od soboty. Jednak dopiero od poniedziałku zmienione zostaną zasady dotyczące imprez okolicznościowych.

W strefie czerwonej od poniedziałku będzie obowiązywał zakaz organizacji imprez okolicznościowych - takich jak m.in. wesela, komunie i stypy.

W strefie żółtej na weselach i innych uroczystościach będzie mogło brać udział maksymalnie 20 osób, ale bez możliwości zabawy tanecznej. Uczestnicy wesel, konsolacji lub przyjęć komunijnych, a także innych przyjęć okolicznościowych mają obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje.

Z wszystkimi obowiązującymi obecnie zasadami można zapoznać się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19 [1]


Source URL: https://www.potegowo.pl/pl/aktualnosc/organizacja-wesel-i-innych-uroczysto%C5%9Bci-rodzinnych

Odnośniki
[1] https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19