Imieniny: Bartłomieja, Justyna i Rajmunda
05 Październik 2023

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Godność. Wolność. Niepodległość

Gmina Potęgowo otrzymała kolejne dofinansowanie, tym razem związane z realizacją zadania obejmującego przygotowanie i przeprowadzenie działań związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wniosek przygotowany przez Szkołę Podstawową w Łupawie w ramach konkursu „Godność. Wolność. Niepodległość” został oceniony na maksymalną ilość punktów i otrzymał środki z Ministerstwa Edukacji Narodowej na realizację zadań w zakresie edukacji patriotycznej dzieci i młodzieży w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Warto wspomnieć, iż konkurencja była bardzo duża (do konkursu zgłoszono ok. 2 500 wniosków), dofinansowanie otrzymało 257 wniosków, w tym tylko dziewięć gmin z województwa pomorskiego, a jako jedyna w powiecie słupskim Gmina Potęgowo.

 Za otrzymane dofinansowanie w ramach konkursu „Godność. Wolność. Niepodległość” zostaną zrealizowane następujące zadania:

  1. Wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łupawie.
  2. Wycieczka pod nazwą  „Ważne miejsca w regionie, które młody Polak znać powinien”- wyjazd 45 uczniów i 4 opiekunów z Szkoły Podstawowej w Łupawie do Muzeum Stutthof, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wraz z wizytą na Westerplatte.
  3. Wycieczka „Stolica piękna, wreszcie poznana”-  wyjazd 45 uczniów i 4 opiekunów do Warszawy, zwiedzanie Belwederu i Muzeum Powstania Warszawskiego, przejazd na  Plac Piłsudskiego.
  4. Wieczornica w GOK- inscenizacje dla społeczności lokalnej i gmin ościennych przygotowane przez szkoły z terenu gminy.
  5. „100 rowerów na 100-lecie odzyskania niepodległości”-  organizacja pikniku rowerowego dla uczniów i społeczności lokalnej.
  6. Przygotowanie przez uczniów filmu krótkometrażowego, dotyczącego wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
  7. Konkurs piosenki patriotycznej dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
  8. Gra terenowa „Śladami Niepodległej” dla rodziców i dzieci.
  9. Gminny konkurs plastyczno- recytatorski „Historia Niepodległej Słowem Malowania.

Projekt „Godność. Wolność. Niepodległość” zakłada wsparcie finansowe szkół i placówek w podejmowaniu przedsięwzięć w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Środki z programu mogą być również przeznaczane na działania służące rozwijaniu szacunku do tradycji i dorobku narodowego, a także kształtowaniu poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią i wartościami.

Całkowity koszt na realizację zadań wynosi łącznie 12.496,01 zł, z czego Gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 9.996,80 zł, natomiast wkład własny to 2.499,21 zł.

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Budowa wodociągu w miejscowości Nowe Skórowo

Dożynki Gminno-Parafialne w Malczkowie

Wakacyjne remonty w szkołach Gminy Potęgowo - Przedszkole

Wakacyjne remonty w szkołach Gminy Potęgowo - SP w Łupawie