Imieniny: Bogumiła, Bogumiły i Małgorzaty
10 Czerwiec 2023

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy rzece Łupawa wraz z oznakowaniem ścieżki edukacyjnej „MEGALITY"

 

                Realizacja operacji pt.: ,, Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy rzece Łupawa wraz z oznakowaniem ścieżki edukacyjnej "MEGALITY"
                           W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty następujący cel: zagospodarowanie jednej przestrzeni publicznej koło rzeki oraz oznakowanie Jednej ścieżki edukacyjnej "MEGALITY".
Wskaźnikiem realizacji celu operacji jest liczba wspartych projektów dotyczących infrastruktury towarzyszącej szlakom wodnym-1, liczba rozbudowanych, zmodernizowanych ścieżek edukacyjnych- 1, poprawa oceny atrakcyjności turystycznej obszaru RLGD PB- 1

                                                                                                                                                                                   

Gmina Potęgowo pozyskała środki unijne na zadanie pn: „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy rzece Łupawa wraz z oznakowaniem ścieżki edukacyjnej „MEGALITY”. Projekt został wybrany do dofinansowania przez Rybacką Lokalna Grupę Działania „Pojezierze Bytowskie”.

Zadanie będzie składało się z trzech części.

Pierwszy etap to zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy rzece Łupawa (koło remizy OSP). W ramach zadania zostanie zbudowana częściowo zadaszona scena letnią, niecka wraz z miejscem na ognisko, siłownia na świeżym powietrzu, mały plac zabaw i plac do gry w koszykówkę. Ponadto przy rzece będą zamontowane leżaki parkowe, stojaki rowerowe, ławostoły i kosze na śmieci.

Planowany do zagospodarowania teren jest miejscem, w którym kajakarze mają postoje w trakcie spływów kajakowych. Tak atrakcyjnie urządzony teren ma zachęcić turystów do odwiedzania Gminy Potęgowo. Ponadto miejsce to jest w centrum miejscowości Łupawy blisko szkoły i przedszkola w związku z tym będą z tego miejsca z pewnością korzystać mieszkańcy oraz dzieci i młodzież ze szkoły i przedszkola.

W kolejnej części wykonane zostanie oznakowanie ścieżki edukacyjnej, biegnącej wzdłuż rzeki Łupawy do skupiska grobowców megalitycznych. W ramach zadania zostaną umieszczone strzałki kierunkowe od miejsca zagospodarowania terenu przy rzece w Łupawie do skupiska grobowców megalitycznych oraz dwie tablice informacyjne Tablice będą informowały o atrakcjach turystycznych Gminy Potęgowo w tym przede wszystkim o megalitach.

Trzeci etap to organizacja imprezy związanej z otwarciem terenu rekreacyjnego oraz ścieżki edukacyjnej jak również promującej walory turystyczne Gminy oraz propagującej potrawy z ryb, które występują w rzece Łupawa,  w tym pokazy kulinarne – dania z ryb, wspólne przejście ścieżką  edukacyjną wraz z przewodnikiem na zwiedzanie magalitycznych grobowców, atrakcje dla dzieci w formie animacji.

Planowany termin realizacji to lata 2018/2019. Wartość zadania wyniesie 246.124,95 zł w tym kwota dofinansowania w ramach Programu "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020 to 209.206,00 zł

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Rozdaliśmy nagrody w Loterii PIT

LXIII sesja Rady Gminy Potęgowo - relacja

Gmina Potęgowo przekaże 100 tys. zł na budowę hospicjum

Dwa nowe autokary dla mieszkańców Gminy Potęgowo

Za nami losowanie nagród w loterii PIT

Uroczyste zakończenie projektu „Społeczni do Potęgi”