Imieniny: Iwony, Piotra i Mikołaja
19 Maj 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Ultraszybki dostępu do internetu dla gospodarstw domowych w Gminie Potęgowo

 

 

W wyniku rozstrzygnięci konkursu ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Orange Polska zbuduje internetową sieć światłowodową na terenie Gminy Potęgowo w projekcie Słupsk_Słupski Orange Światłowód, obszar nr 5.22.12.63.

 

Inwestycja realizowana będzie w ramach Narodowego Planu Szerokopasmowego finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy. Celem Narodowego Planu Szerokopasmowego jest m.in. zapewnienie ultraszybkiego dostępu do Internetu wszystkim gospodarstwom domowym w kraju.  

 

W ramach projektu zostanie wykonanych co najmniej 665 nowych przyłączy światłowodowych na terenie gminy (dotyczy budynków, w tym również budynków wielolokalowych). Lista Punktów Adresowych załączona została poniżej w formie pliku xls. Punkty adresowe wybrane zostały przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na podstawie zgłoszeń dokonanych przez właścicieli nieruchomości.

 

Infrastruktura światłowodowa oparta na kablach światłowodowych doprowadzana będzie do granicy działki dla budynków jednorodzinnych i do części wspólnych dla budynków wielorodzinnych. Wybudowana sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów, zainteresowanych świadczeniem usług na terenie gminy. Wykonawcą odpowiedzialnym za działania związane z projektowaniem i budową sieci światłowodowej na obszarze gminy będzie firma UP-Telecom Sp. z o.o. Inwestycja będzie realizowana etapowo, a planowany termin jej zakończenia to 30.06.2026 r.

 

Mieszkańcy zainteresowani podłączeniem do sieci Internetowej, których adresy nie widnieją na podanej przez Operatora liście, mogą do dnia 20 marca 2024r. zgłaszać swoje zapotrzebowanie podając miejscowość i numer domu (w przypadku Potęgowa dodatkowo ulicę) na adres: sekretariat@potegowo.pl, telefonicznie pod numer: 59 8 11 50 72 lub osobiście w pokoju nr 14 – sekretariat urzędu  Będziemy zwracać się do Orange Polska z prośbą o rozszerzenie zakresu inwestycji.

Zwiększenie zakresu przedsięwzięcia nie zależy jednak od Gminy.

 

Wszelkie informacje o aktualnych i planowanych zasięgach sieci szerokopasmowych można znaleźć i zweryfikować także na stronie internetowej https://internet.gov.pl.

 

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Odbiór końcowy remontu drogi w Karżnicy

Pierwsza sesja IX kadencji Rady Gminy Potęgowo

LXXV sesja Rady Gminy Potęgowo - ostatnia w tej kadencji

Budowa nowych ujęć wody w Łupawie i Runowie - podpisanie...

Zagospodarowanie terenu przy Szkole w Łupawie oraz leśnej...